Elite Performances
326 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
3000 Meter Run Finals | 9:52.82 | Hannah Davidson | Saratoga Springs |
3000 Meter Run Finals | 9:52.83 | Callie Hogan | Bay Shore |
3000 Meter Run Finals | 9:56.24 | Meaghan Gregory | Burnt Hills-Ballston Lake |
3000 Meter Run Finals | 10:02.71 | Jean Christensen | La Salle Academy |
3000 Meter Run Finals | 10:05.71 | Mary Kate Champagne | Seton Catholic (7) |
3000 Meter Run Finals | 10:11.50 | Molly Pezzulo | Burnt Hills-Ballston Lake |
3000 Meter Run Finals | 10:15.90 | Sam Roecker | Burnt Hills-Ballston Lake |
3000 Meter Run Finals | 10:17.24 | Cassie Goutos | Saratoga Springs |
3000 Meter Run Finals | 10:17.36 | Lucia Montefusco | Levittown |
3000 Meter Run Finals | 10:18.03 | Brina Sequine | Columbia (Sec 2) |
3000 Meter Run Finals | 10:23.79 | Alysha Mcelroy | Saratoga Springs |
3000 Meter Run Finals | 10:24.13 | Alasia Griebel | Bristol Central High School |
3000 Meter Run Finals | 10:24.40 | Mikala Anson | Colonie |
3000 Meter Run Finals | 10:27.42 | Courtney Dinnan | Hamden High School |
3000 Meter Run Finals | 10:27.42 | Courtney Dinnan | Hamden High School |
3000 Meter Run Finals | 10:28.49 | Kristie O'reilly | Carmel |
3000 Meter Run Finals | 10:28.49 | Kristin Reese | Carmel |
3000 Meter Run Finals | 10:28.53 | Genna Hartung | Seton Catholic (7) |
3000 Meter Run Finals | 10:31.93 | Ann Scully | East Lyme High School |
3000 Meter Run Finals | 10:33.09 | Kaitlin O'sullivan | Saratoga Springs |
3000 Meter Run Finals | 10:33.98 | Shannon Finnegan | Colonie |
3000 Meter Run Finals | 10:34.48 | Erin Lunny | Red Bank Catholic HS |
3000 Meter Run Finals | 10:36.05 | Cady Kuzmich | Greenwich Central |
3000 Meter Run Finals | 10:36.08 | Meredith Peabody | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 10:38.05 | Meghan Lutz | Nazareth Academy |
3000 Meter Run Finals | 10:39.50 | Kim Moran | Bay Shore |
3000 Meter Run Finals | 10:41.02 | Erin Brennan | North Kingstown High School |
3000 Meter Run Finals | 10:41.65 | Katlin Mock | Colonie |
3000 Meter Run Finals | 10:41.98 | Haley Mathewson | Cranston West HS |
3000 Meter Run Finals | 10:43.18 | Cara Costich | Wilton High School |
3000 Meter Run Finals | 10:43.24 | Jenna London | Hall High School |
3000 Meter Run Finals | 10:45.34 | Katelyn Lowe | Saratoga Springs |
3000 Meter Run Finals | 10:45.94 | Kaitlyn Grimshaw | Coventry High School |
3000 Meter Run Finals | 10:45.94 | Kaitlin Grimshaw | Coventry High School |
3000 Meter Run Finals | 10:46.78 | Michelle Brandt | Chittenango |
3000 Meter Run Finals | 10:47.31 | Christine Sloat | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 10:47.31 | Christine Slot | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 10:47.69 | Kristen Golen | Great Valley |
3000 Meter Run Finals | 10:47.72 | Mary Najarian | North Kingstown High School |
3000 Meter Run Finals | 10:51.00 | Brittany Lane | Greenwich Central |
3000 Meter Run Finals | 10:51.09 | Chelsea Babcock | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 10:52.47 | Caroline McDonough | Darien High School |
3000 Meter Run Finals | 10:53.84 | Meaghan Lucie | St. John the Baptist |
3000 Meter Run Finals | 10:55.80 | Bridget Murphy | Westerly High School |
3000 Meter Run Finals | 10:56.01 | Caitlin Crawford | North Kingstown High School |
3000 Meter Run Finals | 10:58.11 | Lilly Spratt | Old Lyme High School |
3000 Meter Run Finals | 10:58.43 | Meghan Lapoint | Colonie |
3000 Meter Run Finals | 11:00.33 | Rachael Cyrus | Burnt Hills-Ballston Lake |
300 Meter Dash Finals | 41.11 | Ann Marie Clarke | Hillhouse High |
300 Meter Dash Finals | 41.39 | Elsa Millett | Manchester High School |
300 Meter Dash Finals | 41.75 | Catherine Milledge | Weaver High School |
300 Meter Dash Finals | 42.34 | Deanna Minasi | Amity High School |
300 Meter Dash Finals | 42.64 | Cherish Richardson | Hyde High School |
300 Meter Dash Finals | 42.96 | Erika Mansson | Masuk High School |
300 Meter Dash Finals | 43.02 | Marlesha McClendon | Hillhouse High |
400 Meter Dash Finals | 55.94 | Christie Verdier | Baldwin |
400 Meter Dash Finals | 57.48 | Dana Jamieson | Lincoln-Sudbury Regional High School |
400 Meter Dash Finals | 58.40 | Shaena Gray | Weaver High School |
400 Meter Dash Finals | 58.53 | Clervine Sanon | Weaver High School |
400 Meter Dash Finals | 58.76 | Leah Clement | East Lyme High School |
400 Meter Dash Finals | 59.05 | Keandra Aikens | Westbury |
400 Meter Dash Finals | 59.31 | Rebecca Kelly | St. John the Baptist |
400 Meter Dash Finals | 59.42 | Lucy Higgins | Lamoille High School |
400 Meter Dash Finals | 59.86 | Eryn Wheeler | Coventry High School |
400 Meter Dash Finals | 59.89 | Renee McDougal | Horace Mann School |
400 Meter Dash Finals | 59.98 | Jacqueline Burns | North Tonawanda |
4x200 Meter Relay Finals | 1:43.77 | Relay Team | Weaver High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:45.73 | Relay Team | Hillhouse High |
4x200 Meter Relay Finals | 1:46.69 | Relay Team | Colonie |
4x200 Meter Relay Finals | 1:46.93 | Relay Team | West Seneca West |
4x200 Meter Relay Finals | 1:46.96 | Relay Team | Saint Anthony's |
4x200 Meter Relay Finals | 1:47.60 | Relay Team | Shaker |
4x200 Meter Relay Finals | 1:47.65 | Relay Team | Hyde High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:47.82 | Relay Team | Horace Mann School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.19 | Relay Team | Kellenberg Memorial |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.25 | Relay Team | Hope High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.49 | Relay Team | La Salle Academy |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.50 | Relay Team | Career High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:48.50 | Relay Team | Career High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:49.10 | Relay Team | Berlin High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:49.10 | Relay Team | Berlin High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:49.36 | Relay Team | Ballston Spa |
4x400 Meter Relay Finals | 3:55.53 | Relay Team | Weaver High School |
4x400 Meter Relay Finals | 3:58.86 | Relay Team | Colonie |
4x400 Meter Relay Finals | 4:04.07 | Relay Team | Shaker |
4x400 Meter Relay Finals | 4:04.31 | Relay Team | Downingtown West |
4x400 Meter Relay Finals | 4:04.31 | Relay Team | Downingtown West |
4x400 Meter Relay Finals | 4:04.51 | Relay Team | Cardinal Spellman |
4x400 Meter Relay Finals | 4:05.60 | Relay Team | Saint Anthony's |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.18 | Relay Team | Midwood |
4x400 Meter Relay Finals | 4:07.90 | Relay Team | North Tonawanda |
4x400 Meter Relay Finals | 4:09.82 | Relay Team | Wilbur Cross High School |
4x400 Meter Relay Finals | 4:09.82 | Relay Team | Wilbur Cross High School |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.40 | Relay Team | South Shore HS |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.72 | Relay Team | Darien High School |
4x400 Meter Relay Finals | 4:10.72 | Relay Team | Darien High School |
4x400 Meter Relay Finals | 4:11.05 | Relay Team | Hillhouse High |
4x800 Meter Relay Finals | 9:33.69 | Relay Team | Bronxville |
4x800 Meter Relay Finals | 9:33.69 | Relay Team | Bronxville |
4x800 Meter Relay Finals | 9:35.26 | Relay Team | Saratoga Springs |
4x800 Meter Relay Finals | 9:40.56 | Relay Team | East Meadow |
4x800 Meter Relay Finals | 9:41.00 | Relay Team | La Salle Academy |
4x800 Meter Relay Finals | 9:43.71 | Relay Team | Smithtown East |
4x800 Meter Relay Finals | 9:43.71 | Relay Team | Smithtown West |
4x800 Meter Relay Finals | 9:45.57 | Relay Team | Westerly High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:46.51 | Relay Team | East Lyme High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:49.55 | Relay Team | West Seneca West |
4x800 Meter Relay Finals | 9:50.76 | Relay Team | Friends Academy (LI) |
4x800 Meter Relay Finals | 9:50.76 | Relay Team | Friends Academy (LI) |
4x800 Meter Relay Finals | 9:51.68 | Relay Team | Darien High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:51.68 | Relay Team | Darien High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:55.74 | Relay Team | Levittown |
4x800 Meter Relay Finals | 9:56.05 | Relay Team | Weston High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:56.05 | Relay Team | Weston High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:58.00 | Relay Team | Bay Shore |
55 Meter Hurdles Finals | 8.35 | Madalayne Smith | Saratoga Springs |
55 Meter Hurdles Prelims | 8.52 | Madalayne Smith | Saratoga Springs |
55 Meter Dash Finals | 7.23 | Shaniqua Burgess | Hillhouse High |
55 Meter Dash Prelims | 7.25 | Christen Arnold | Downingtown West |
55 Meter Dash Prelims | 7.30 | Angela Smith | Riverhead |
55 Meter Dash Finals | 7.33 | Shelby Walton | Danbury High School |
55 Meter Dash Finals | 7.37 | Angela Smith | Riverhead |
55 Meter Dash Finals | 7.39 | Renee McDougal | Horace Mann School |
55 Meter Dash Finals | 7.39 | Sherri Gamberale | East Hampton High School |
55 Meter Dash Finals | 7.39 | Laurenmaria Smith | Hope High School |
800 Meter Run Finals | 2:17.14 | Siobhan Breagy | North Kingstown High School |
800 Meter Run Finals | 2:17.81 | Gina Perno | Saint Anthony's |
800 Meter Run Finals | 2:18.38 | Lauren Recchia | Academy of the Holy Names |
800 Meter Run Finals | 2:19.39 | Emily Mepham | Lincoln-Sudbury Regional High School |
800 Meter Run Finals | 2:19.44 | Chelsea Borbolla | Greenwich Central |
800 Meter Run Finals | 2:19.75 | Jessica Griffin | Lincoln-Sudbury Regional High School |
800 Meter Run Finals | 2:19.92 | Christine Vogel | Glastonbury High School |
800 Meter Run Finals | 2:21.26 | Seri Gordon | Shaker |
800 Meter Run Finals | 2:21.45 | Mackenzie Ferreria | Westerly High School |
800 Meter Run Finals | 2:21.79 | Allie Stasiuk | North Kingstown High School |
800 Meter Run Finals | 2:22.04 | Abby Ochse | Saratoga Springs |
800 Meter Run Finals | 2:22.19 | Alysha Mcelroy | Saratoga Springs |
Distance Medley Relay Finals | 11:57.02 | Relay Team | Bay Shore |
Distance Medley Relay Finals | 12:01.30 | Relay Team | Carmel |
Distance Medley Relay Finals | 12:06.08 | Relay Team | Glastonbury High School |
Distance Medley Relay Finals | 12:09.58 | Relay Team | Ramapo HS |
Distance Medley Relay Finals | 12:09.87 | Relay Team | Burnt Hills-Ballston Lake |
Distance Medley Relay Finals | 12:09.96 | Relay Team | Academy of the Holy Names |
Distance Medley Relay Finals | 12:11.73 | Relay Team | Scotia-Glenville |
Distance Medley Relay Finals | 12:11.73 | Relay Team | Scotia-Glenville |
Distance Medley Relay Finals | 12:14.42 | Relay Team | Greenwich Central |
Distance Medley Relay Finals | 12:14.42 | Relay Team | Greenwich Central |
Distance Medley Relay Finals | 12:16.36 | Relay Team | Tatnall |
Distance Medley Relay Finals | 12:17.43 | Relay Team | Ward Melville |
Distance Medley Relay Finals | 12:24.41 | Relay Team | Westerly High School |
Distance Medley Relay Finals | 12:27.90 | Relay Team | Conard High |
Distance Medley Relay Finals | 12:29.59 | Relay Team | Bronxville |
Distance Medley Relay Finals | 12:29.59 | Relay Team | Bronxville |
Distance Medley Relay Finals | 12:33.75 | Relay Team | Colonie |
Distance Medley Relay Finals | 12:34.97 | Relay Team | Shoreham-Wading River |
Distance Medley Relay Finals | 12:34.97 | Relay Team | Shoreham-Wading River |
Distance Medley Relay Finals | 12:36.18 | Relay Team | Shenendehowa |
Distance Medley Relay Finals | 12:40.97 | Relay Team | Red Bank Catholic HS |
Distance Medley Relay Finals | 12:40.97 | Relay Team | Red Bank Catholic HS |
High Jump Finals | 5-0 | Meg Gilbert | Darien High School |
High Jump Finals | 5-0 | Kristen Johnson | Bloomfield High School |
High Jump Finals | 5-0 | Grace Doering | Darien High School |
High Jump Finals | 5-0 | Christy Gasparino | Darien High School |
High Jump Finals | 5-0 | Anna Kowlozski | Sacred Heart Waterbury |
High Jump Finals | 5-0 | Lauren Lepage | Norwich Free Academy |
High Jump Finals | 5-0 | Allie Bowen | La Salle Academy |
High Jump Finals | 5-0 | Michelle Duffy | Island Trees |
High Jump Finals | 5-0 | Julia Saccone | Ledyard High School |
High Jump Finals | 5-0 | Jenna London | Hall High School |
High Jump Finals | 5-0 | Broghan Miller | Hall High School |
High Jump Finals | 5-0 | Christy Gasparino | Darien High School |
High Jump Finals | 5-2 | Kathryn Kulowski | Bristol Eastern High School |
High Jump Finals | 5-2 | Rebecca Leeds | Greenwich High School |
High Jump Finals | 5-2 | Liska Wilson | Albany High School |
High Jump Finals | 5-2 | Lauren McGrath | Shoreham-Wading River |
High Jump Finals | 5-2 | Felicia Ternwilliger | West Warwick High School |
High Jump Finals | 5-2 | Renee Mercedes | W. Tresper Clarke |
High Jump Finals | 5-2 | Abigail Soper | St. John the Baptist |
High Jump Finals | 5-4 | Erin Neville | La Salle Academy |
High Jump Finals | 5-6 | Allison Barwise | Amity High School |
Long Jump Finals | 17-9.5 | Christen Arnold | Downingtown West |
One Mile Run Finals | 4:57.46 | Caroline King | Scotia-Glenville |
One Mile Run Finals | 4:58.04 | Erin Hays | Shoreham-Wading River |
One Mile Run Finals | 4:58.20 | Jeanne Mack | La Salle Academy |
One Mile Run Finals | 4:59.09 | Suejin Ahn | Ward Melville |
One Mile Run Finals | 5:01.79 | Jillian King | Scotia-Glenville |
One Mile Run Finals | 5:02.22 | Sarah McCurdy | Bay Shore |
One Mile Run Finals | 5:02.38 | Emma Perron | Conard High |
One Mile Run Finals | 5:02.55 | Kesley Ramsey | Ramapo HS |
One Mile Run Finals | 5:04.81 | Brianne Bellon | Saratoga Springs |
One Mile Run Finals | 5:06.63 | Claire Hardwick | Academy of the Holy Names |
One Mile Run Finals | 5:12.55 | Amanda Sumner | Bristol Eastern High School |
One Mile Run Finals | 5:14.70 | Caitlin Cannon | Conard High |
One Mile Run Finals | 5:14.72 | Juliet Bottorff | Tatnall |
One Mile Run Finals | 5:17.55 | Emma Risler | Shaker |
One Mile Run Finals | 5:17.89 | Jenna McCartan | Tatnall |
One Mile Run Finals | 5:18.71 | Emily Doucette | Westerly High School |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
3000 Meter Run Finals | 8:40.27 | Andrew Hanko | Trinity Christian Academy |
3000 Meter Run Finals | 8:40.27 | Andrew Hanko | Trinity Christian School |
3000 Meter Run Finals | 8:41.82 | Matt Bogdan | Shaker |
3000 Meter Run Finals | 8:46.26 | Zach Predmore | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 8:46.26 | Zack Predmore | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 8:47.23 | John Reilly | Monsignor McClancy |
3000 Meter Run Finals | 8:47.23 | John Reilly | Monsignor McClancy |
3000 Meter Run Finals | 8:49.70 | Brendan Martin | Smithtown East |
3000 Meter Run Finals | 8:49.70 | Brendan Martin | Smithtown West |
3000 Meter Run Finals | 8:52.59 | Everett Hackett | Hall High School |
3000 Meter Run Finals | 8:53.50 | Derek Rammelkamp | Miller Place |
3000 Meter Run Finals | 8:53.92 | Andrew Pfeiffer | Clarence |
3000 Meter Run Finals | 8:54.84 | Max Walden | Hopkins School |
3000 Meter Run Finals | 8:55.18 | Adam Quinn | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 8:55.18 | Adam Quin | Shenendehowa |
3000 Meter Run Finals | 8:55.20 | Thomas Elnick | Kellenberg Memorial |
3000 Meter Run Finals | 8:55.20 | Thomas Elnick | Kellenberg Memorial |
3000 Meter Run Finals | 8:55.24 | Paul Norton | Amherst-Pelham Regional High School |
3000 Meter Run Finals | 8:55.60 | Michael Elnick | Kellenberg Memorial |
3000 Meter Run Finals | 8:56.00 | Matt Terry | Danbury High School |
3000 Meter Run Finals | 8:56.73 | Wesley Halstead | Amity High School |
3000 Meter Run Finals | 8:57.82 | Timothy Keegan | Saint Anthony's |
3000 Meter Run Finals | 8:58.83 | Devon Holgate | Cumberland |
3000 Meter Run Finals | 9:00.44 | Tim O'loughlin | Westerly High School |
3000 Meter Run Finals | 9:00.84 | Giovanni Signoretti | Smithtown East |
3000 Meter Run Finals | 9:00.84 | Giovanni Signoretti | Smithtown West |
3000 Meter Run Finals | 9:01.24 | Dan Decrescenzo | New Milford High School |
3000 Meter Run Finals | 9:02.44 | Steve Wood | Bishop Hendricken High School |
3000 Meter Run Finals | 9:05.33 | Billy Posch | Kellenberg Memorial |
3000 Meter Run Finals | 9:05.33 | William Posch | Kellenberg Memorial |
3000 Meter Run Finals | 9:07.43 | Bronson Venable | Bishop Hendricken High School |
3000 Meter Run Finals | 9:08.43 | Angel Ortega | Monsignor McClancy |
3000 Meter Run Finals | 9:09.11 | Kasey Geller | Kellenberg Memorial |
3000 Meter Run Finals | 9:09.18 | Andrew Johnson | Coventry High School |
3000 Meter Run Finals | 9:09.55 | Demetri Goutos | Saratoga Springs |
3000 Meter Run Finals | 9:09.94 | Matt Casey | Branford High School |
300 Meter Dash Finals | 34.91 | Tyler O'Brien | Rocky Hill High School |
300 Meter Dash Finals | 35.83 | Romain Washington-Duke | Bristol Eastern High School |
300 Meter Dash Finals | 35.90 | Maurice Calenda | Bloomfield High School |
300 Meter Dash Finals | 36.04 | Ben Fine | Weston High School |
300 Meter Dash Finals | 36.11 | Nana Ocran | Manchester High School |
400 Meter Dash Finals | 50.04 | Tyler O'Brien | Rocky Hill High School |
400 Meter Dash Finals | 50.26 | Sean Troop | South Shore HS |
400 Meter Dash Finals | 50.46 | David Kennedy | Lamoille High School |
400 Meter Dash Finals | 50.69 | John Reilly | Niskayuna |
400 Meter Dash Finals | 50.85 | Joe Scher | H. Frank Carey |
400 Meter Dash Finals | 51.06 | Joao Moreno | Hope High School |
400 Meter Dash Finals | 51.23 | Pete Rowell | Scotia-Glenville |
4x200 Meter Relay Finals | 1:30.91 | Relay Team | Hope High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:32.69 | Relay Team | St. John the Baptist |
4x200 Meter Relay Finals | 1:32.84 | Relay Team | Colonie |
4x200 Meter Relay Finals | 1:33.58 | Relay Team | Scotia-Glenville |
4x200 Meter Relay Finals | 1:33.58 | Relay Team | Scotia-Glenville |
4x200 Meter Relay Finals | 1:34.16 | Relay Team | Rocky Hill High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:34.16 | Relay Team | Rocky Hill High School |
4x200 Meter Relay Finals | 1:34.24 | Relay Team | Riverhead |
4x400 Meter Relay Finals | 3:29.60 | Relay Team | South Shore HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:29.90 | Relay Team | Westbury |
4x400 Meter Relay Finals | 3:30.71 | Relay Team | Bishop Hendricken High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:06.27 | Relay Team | Burnt Hills-Ballston Lake |
4x800 Meter Relay Finals | 8:06.69 | Relay Team | Wilton High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:10.55 | Relay Team | West Islip |
4x800 Meter Relay Finals | 8:13.53 | Relay Team | Bay Shore |
4x800 Meter Relay Finals | 8:16.43 | Relay Team | Clarence |
4x800 Meter Relay Finals | 8:17.32 | Relay Team | Conard High |
4x800 Meter Relay Finals | 8:18.58 | Relay Team | Somers |
4x800 Meter Relay Finals | 8:18.58 | Relay Team | Somers |
4x800 Meter Relay Finals | 8:19.35 | Relay Team | Staples High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:19.43 | Relay Team | Great Neck South |
4x800 Meter Relay Finals | 8:19.43 | Relay Team | Great Neck South |
4x800 Meter Relay Finals | 8:19.66 | Relay Team | Brookline High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:20.18 | Relay Team | Colonie |
4x800 Meter Relay Finals | 8:21.21 | Relay Team | Bristol Central High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:21.48 | Relay Team | Weston High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:21.62 | Relay Team | Longwood |
55 Meter Hurdles Finals | 7.57 | Kemar Clarke | South Shore HS |
55 Meter Hurdles Prelims | 7.67 | Kemar Clarke | South Shore HS |
55 Meter Hurdles Finals | 7.72 | Iren Williams | Weaver High School |
55 Meter Dash Finals | 6.49 | Kevin Morgan | Hope High School |
55 Meter Dash Finals | 6.56 | Matt Washington | Hope High School |
55 Meter Dash Prelims | 6.59 | Kevin Morgan | Hope High School |
800 Meter Run Finals | 1:57.43 | Zachary Suriano | Shenendehowa |
800 Meter Run Finals | 1:57.82 | Matt Stewart | Brookline High School |
800 Meter Run Finals | 1:58.69 | Kyle O'connor | Niskayuna |
800 Meter Run Finals | 1:59.20 | Kris Haynes | Mount Anthony Union High School |
800 Meter Run Finals | 1:59.89 | Andrew Esposito | Ledyard High School |
800 Meter Run Finals | 2:00.11 | Kenneth Mcdonnell | Shelton High School |
Distance Medley Relay Finals | 10:22.30 | Relay Team | Shenendehowa |
Distance Medley Relay Finals | 10:23.48 | Relay Team | Glastonbury High School |
Distance Medley Relay Finals | 10:30.25 | Relay Team | Brookline High School |
Distance Medley Relay Finals | 10:30.81 | Relay Team | Xavier High School |
Distance Medley Relay Finals | 10:31.29 | Relay Team | Burnt Hills-Ballston Lake |
Distance Medley Relay Finals | 10:32.95 | Relay Team | Collegiate School |
Distance Medley Relay Finals | 10:36.34 | Relay Team | Conard High |
Distance Medley Relay Finals | 10:38.56 | Relay Team | Great Valley |
Distance Medley Relay Finals | 10:38.56 | Relay Team | Great Valley |
Distance Medley Relay Finals | 10:38.56 | Relay Team | Great Valley |
Distance Medley Relay Finals | 10:42.59 | Relay Team | Clarence |
Distance Medley Relay Finals | 10:43.30 | Relay Team | Sole Mates NY |
Distance Medley Relay Finals | 10:43.30 | Relay Team | Monsignor McClancy |
Distance Medley Relay Finals | 10:43.71 | Relay Team | Danbury High School |
Distance Medley Relay Finals | 10:46.35 | Relay Team | Red Bank Catholic HS |
Distance Medley Relay Finals | 10:46.35 | Relay Team | Red Bank Catholic HS |
Distance Medley Relay Finals | 10:46.35 | Relay Team | Red Bank Catholic HS |
High Jump Finals | 6-0 | Eric Syty | Clarence |
High Jump Finals | 6-0 | Jovin Girard | East Hartford High School |
High Jump Finals | 6-0 | Ej Occhiboi | Brookfield High School |
High Jump Finals | 6-0 | Dominique Henderson | Schenectady |
High Jump Finals | 6-0 | Joseph Belin | Middletown High School |
High Jump Finals | 6-2 | Alex Lippincott | Brookline High School |
High Jump Finals | 6-2 | Nick Trifone | Cheshire High School |
High Jump Finals | 6-2 | Drew Fitzgerald | Ballston Spa |
High Jump Finals | 6-4 | Nicholas Frimpong | East Hartford High School |
One Mile Run Finals | 4:15.21 | Steve Murdock | Shenendehowa |
One Mile Run Finals | 4:18.12 | Adam Vess | Xavier High School |
One Mile Run Finals | 4:19.77 | Brandon Burns | North Kingstown High School |
One Mile Run Finals | 4:20.37 | Robert Gibson | Brookline High School |
One Mile Run Finals | 4:20.95 | Brian Sklodowski | Tatnall |
One Mile Run Finals | 4:20.97 | John Badolato | West Islip |
One Mile Run Finals | 4:21.14 | Daniel Pilz | Newington High School |
One Mile Run Finals | 4:22.33 | Jeremy Mcallister | Fonda-Fultonville |
One Mile Run Finals | 4:22.36 | Dennie Waite | Red Bank Regional HS |
One Mile Run Finals | 4:23.56 | Jesse Thompson | Bay Shore |
One Mile Run Finals | 4:24.62 | Lee Berube | Ticonderoga |
One Mile Run Finals | 4:27.29 | Andrew Springer | Westerly High School |
One Mile Run Finals | 4:28.87 | Scott Johnson | Old Lyme High School |
One Mile Run Finals | 4:30.92 | Christopher Collins | Wilton High School |
Shot Put Finals | 55-9.5 | Dennis Faherty | West Islip |
Shot Put Finals | 59-11.75 | Walter Henning | Saint Anthony's |