Fairfield Warde Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
45 Meter Dash | |||||
6.65 | SB | Amaris Sneed | 1st | Finals H1 | Girls results |
6.73 | SB | Leah Temes | 3rd | Finals H1 | Girls results |
300 Meter Dash | |||||
46.89 | SB | Caitlin Popovich | 5th | Finals H5 | Girls results |
47.04 | SB | Amaris Sneed | 7th | Finals H3 | Girls results |
48.79 | Erica Marraffa | 14th | Finals H2 | Girls results | |
49.35 | Stephanie Pola | 16th | Finals H3 | Girls results | |
49.68 | Allie Taikowski | 17th | Finals H2 | Girls results | |
600 Meter Run | |||||
1:52.17 | SB | Dianna Mac Farland | 5th | Finals H1 | Girls results |
1:53.39 | Meg Pengue | 6th | Finals H1 | Girls results | |
1:53.83 | SB | Caitlin Popovich | 8th | Finals H1 | Girls results |
1000 Meter Run | |||||
3:20.73 | Kim Bartlett | 2nd | Finals H1 | Girls results | |
3:38.72 | SB | Annie Magee | 14th | Finals H1 | Girls results |
1600 Meter Run | |||||
5:41.86 | Meg Ryan | 3rd | Finals H1 | Girls results | |
6:03.05 | SB | Emily Guenther | 9th | Finals H1 | Girls results |
6:19.75 | Amy Radovic | 15th | Finals H1 | Girls results | |
3200 Meter Run | |||||
13:05.16 | Isabel Lynch | 7th | Finals H1 | Girls results | |
14:31.23 | SB | Jessie Trapp | 9th | Finals H1 | Girls results |
14:40.89 | SB | Amy Radovic | 10th | Finals H1 | Girls results |
High Jump | |||||
4-6 | Molly Mcgeady | 6th | Finals H1 | Girls results | |
Long Jump | |||||
14-6.75 | SB | Kate Taikowski | 4th | Finals H1 | Girls results |
Pole Vault | |||||
6-0 | SB | Rebecca Solnit | 7th | Finals H1 | Girls results |
Shot Put | |||||
33-5.5 | Julia Arduini | 1st | Finals H1 | Girls results | |
27-2 | SB | Courtney Walklet | 5th | Finals H1 | Girls results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
300 Meter Dash | |||||
41.93 | SB | Nick Anaya | 11th | Finals H1 | Boys Results |
42.25 | SB | Daniel Fipphen | 12th | Finals H1 | Boys Results |
45.81 | SB | Tobias Blanke | 19th | Finals H1 | Boys Results |
600 Meter Run | |||||
1:34.61 | SB | Brad Reuter | 5th | Finals H2 | Boys Results |
1:37.39 | Miguel Garcia | 8th | Finals H3 | Boys Results | |
1:38.06 | Corey Katz | 10th | Finals H2 | Boys Results | |
1000 Meter Run | |||||
2:49.22 | SB | Matt Foley | 5th | Finals H1 | Boys Results |
3:02.22 | SB | Richard Nichols | 10th | Finals H1 | Boys Results |
3:12.29 | SB | Josh Wiener | 12th | Finals H1 | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
5:01.95 | SB | Matthew Kane | 4th | Finals H1 | Boys Results |
5:12.37 | SB | Kristian Otten | 11th | Finals H1 | Boys Results |
5:13.87 | Devon Dix | 12th | Finals H1 | Boys Results | |
5:18.42 | Jeremy McCarthy | 16th | Finals H1 | Boys Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:19.17 | Matthew Kane | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
11:21.78 | SB | Michael Robb | 8th | Finals H1 | Boys Results |
11:25.92 | SB | Kristian Otten | 9th | Finals H1 | Boys Results |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Mike Wood | 6th | Finals H1 | Boys Results |
4-10 | SB | Sean Thompson | 11th | Finals H1 | Boys Results |
Long Jump | |||||
18-3.5 | Nick Anaya | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Mike Wood | 3rd | Finals H1 | Boys Results | |
Shot Put | |||||
41-8.5 | Joseph Kenny | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
38-1 | SB | David Chun | 4th | Finals H1 | Boys Results |
31-9 | SB | Richard Pittera | 13th | Finals H1 | Boys Results |