RaceTab 3 by MileSplit
Section 1 Kickoff #1 - 12/12/2009
Armory Track and Field Center
Varsity Girls 3000 Meter Run
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
1 Nicki Nesi Pelham 10:27.90
2 Kaitlyn O'Grady North Rockland 10:44.70
3 Ariana Bottalico Brewster 10:51.60
4 Katherine Doyle Sleepy Hollow 11:01.10
5 Elizabeth Trelstad White Plains 11:34.00
6 Ally Liso Suffern 11:39.70
7 Rachel O'Connell Somers 11:45.80
8 Maggie Hashmall Somers 11:48.70
9 Eleanor Trelstad White Plains 11:49.60
10 Marlene Delices New Rochelle 11:56.80
11 Katherine Loomba Ardsley 12:00.00
12 Elena Joffroy Pelham 12:01.60
13 Ashley Kunow Suffern 12:13.40
14 Michelle Zazzero Brewster 12:16.10
15 Zoe Quinlan Brewster 12:35.70
16 Jessica Halligan Valhalla 12:52.10
17 Meghan Brooks Somers 12:55.80
18 Kelsey DiCarlo North Rockland 13:02.00
19 Darya Valuyskaya Ardsley 13:06.50
20 Sarah Barr Somers 13:38.30
Varsity Girls 1000 Meter Run
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
1 Olivia Ohanian North Rockland 3:11.80
2 Tara Nuccitelli Suffern 3:12.20
3 Emma Loniewski Tappan Zee 3:13.20
4 Emma Wolk New Rochelle 3:18.50
5 Danielle Kennedy 12 Albertus 3:19.90
6 Kathryn Peruski Scarsdale 3:21.90
7 Lauren Krushkoff Clarkstown North 3:26.50
8 Avery Moyler Pelham 3:28.30
9 Mary Hekker North Rockland 3:30.20
10 Eve Marenghi Somers 3:31.70
11 Amanda Buonagurio Yorktown 3:32.30
12 Amanda Eckerle North Rockland 3:32.70
13 Emma Porricolo Pelham 3:33.20
14 Irma Mazariego North Rockland 3:33.60
15 Claire Roediger Somers 3:35.10
16 Alexa Ruscitto Brewster 3:37.00
17 Alexandra Kinnally Valhalla 3:37.40
18 Adriana Babak Valhalla 3:39.00
19 Lauren Dishinger Lakeland/Panas 3:40.50
20 Marisa Coyle Yorktown 3:41.40
21 Lauren Brown Lakeland/Panas 3:41.60
22 Lauren Fernandez Nanuet 3:42.90
23 Nicole Kenneally Nanuet 3:43.70
24 Rachel Zurheide Brewster 3:46.10
25 Victoria Gertel Beacon 3:47.10
26 Emily Girardi Port Chester 3:47.60
27 Molly Leopold New Rochelle 3:48.20
28 Laura Demetros Beacon 3:48.20
29 Emily Finkelstein Somers 3:48.60
30 Mary Kate Fields Pelham 3:48.90
31 Ashley Rothweiler Port Chester 3:50.60
32 Mallory Rutkoske Beacon 3:50.70
33 Kelsey Pastore White Plains 3:50.90
34 Elena Semenza Somers 3:51.50
35 Jen Trombacco Brewster 3:52.10
36 Alex Smith White Plains 3:52.30
37 Morgan Mason Nanuet 3:52.80
38 Jackie Bronner Brewster 3:53.20
39 Michelle Caceres White Plains 3:53.50
40 Erin McGovern Nanuet 3:56.60
41 Julia Girardi Port Chester 3:56.80
42 Allison Wainer Ardsley 4:00.60
43 Alyssa Passarelli Somers 4:04.20
44 Rachel Soyk White Plains 4:15.40
45 Tanja Schodler Lakeland/Panas 4:17.10
46 Johanna Watzka Nanuet 4:21.60
47 Astride Appolon Ramapo 5:02.00
Varsity Girls 600 Meter Run
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
1 Brie Roller Lakeland/Panas 1:37.60
2 Kristen Walsh North Rockland 1:39.00
3 Amanda Connell Tappan Zee 1:42.60
4 Amira Yeiser New Rochelle 1:43.10
5 Kamilah Williams White Plains 1:43.80
6 Michelle McCrae Mt. Vernon 1:44.90
7 Sarah Adler Suffern 1:45.90
8 Caroline Barry Clarkstown North 1:46.50
9 Ilana Katz White Plains 1:47.50
10 Jess Zurheide Brewster 1:47.70
11 Sami Randazzo Suffern 1:50.00
12 Nia Holmes Woodlands 1:50.30
13 Samantha Schnapper Clarkstown North 1:51.90
14 Emily Hylas North Rockland 1:52.40
15 Kerry Young Nanuet 1:52.40
16 Amber Walker New Rochelle 1:53.10
17 Cassie Pettinati Yorktown 1:53.80
18 Aimee Tavzel Ardsley 1:54.00
19 Jasmine Campbell White Plains 1:54.40
20 Catherine Eicher Pelham 1:56.10
21 Caroline Sullivan Pearl River 1:56.20
22 Jessica Myrthil White Plains 1:57.70
23 Milgled Miceus Ramapo 1:57.80
24 Nicole Pironi Yorktown 1:58.10
25 Lauren Navarro Clarkstown North 1:58.70
26 Tawesha White White Plains 1:58.90
27 Molly O�Donohue Tappan Zee 1:59.30
28 Palvi Chadha Clarkstown North 1:59.50
29 Jackie Berks Suffern 1:59.50
30 Kaitlyn Cully 12 Albertus 2:00.10
31 Amanda Moroney Pearl River 2:00.60
32 Rebecca Tapio Brewster 2:00.60
33 Caitlin Lenihan Nanuet 2:00.90
34 Maggie Livingstone Pelham 2:01.10
35 Maddie Golden Somers 2:01.30
36 Tori Hamilton White Plains 2:01.60
37 Jackie Kruger Somers 2:01.60
38 Imani Stewart White Plains 2:01.90
39 Nicole Heuer Ardsley 2:02.20
40 Jennifer Gross Somers 2:02.50
41 Kendall Pousseau Ramapo 2:02.60
42 Khadija Jalloh Suffern 2:02.70
43 Jessica Dominianni 10 Albertus 2:02.70
44 Tara Maltbie North Rockland 2:04.30
45 Kerry O�Donohue Tappan Zee 2:04.70
46 Jessica Phoa Yorktown 2:05.30
47 Emily Robbins White Plains 2:06.90
48 Courtney Jasmin Ramapo 2:07.00
49 Phillipa Bogard Ramapo 2:07.90
50 Vanessa Carrasco New Rochelle 2:08.50
51 Dianna Brice White Plains 2:08.90
52 Sarah Sylla Ardsley 2:09.20
53 Christine Polintan Ardsley 2:09.40
54 Lorrayne Ramirez Somers 2:10.40
55 Rebecca Reilly Clarkstown North 2:11.80
56 Cynthia Louis-Juste Ramapo 2:12.80
57 Danyel Semple Ramapo 2:14.30
58 Emily Enoch Somers 2:15.80
59 Kristy LiCursi Somers 2:19.10
60 Kat Chryssikos Somers 2:19.40
61 Danielle Copeland North Rockland 2:19.50
62 Kelli LiCursi Somers 2:21.80
63 Elise Melito Somers 2:24.40
64 Alyssa Nettleton Beacon 2:24.70
65 Elizabeth Amler Yorktown 2:28.30
66 Bridget Hickey Somers 2:29.60
67 Miranda Loguercio Brewster 2:37.90
Varsity Girls 1500 Meter Run
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
1 Caile Kohlbrenner Tappan Zee 4:52.00
2 Alexandra Cappello Scarsdale 4:57.20
3 Kelly Maguire White Plains 5:05.00
4 Katrina Ricks Scarsdale 5:11.90
5 Katherine Doyle Sleepy Hollow 5:13.10
6 Nicole Zazzero Brewster 5:16.80
7 Chloe Tannhauser North Rockland 5:24.50
8 Mari West White Plains 5:26.80
9 Katherine Landes North Rockland 5:27.40
10 Kitty Kerrigan North Rockland 5:28.00
11 Danielle Kennedy 12 Albertus 5:28.40
12 Ashleigh Bowen Suffern 5:30.60
13 Alex Bello Tappan Zee 5:31.70
14 Moriah Trenk Scarsdale 5:31.80
15 Cristina Valencia New Rochelle 5:32.70
16 Bryanna Cross Tappan Zee 5:34.40
17 Maddy McGovern Sleepy Hollow 5:35.90
18 Lara Gaffney New Rochelle 5:36.10
19 MaryKate O'Meara Nanuet 5:37.20
20 Miriam Munn Brewster 5:41.00
21 Samantha Chan Lakeland/Panas 5:41.90
22 Quinn Kohut Haldane 5:44.30
23 Julienne Clampet White Plains 5:44.90
24 Jessica Halligan Valhalla 5:47.80
25 Alexandra Kinnally Valhalla 5:51.70
26 Paige Grennan Tappan Zee 5:54.60
27 Laura Lopez Brewster 5:58.00
28 Brittany Watzka Nanuet 6:03.70
29 Regina Sullivan Nanuet 6:15.10
30 Colleen Gonzalez Yorktown 6:15.30
31 Julia Rennert Sleepy Hollow 6:19.50
32 Jennifer Stein Ardsley 6:26.20
33 Karen Leon Sleepy Hollow 6:26.50
34 Anita Hot Eastchester 6:27.40
35 Sheena Maldonado New Rochelle 6:33.30
36 Ruth Demetros Beacon 6:38.00
37 Sarah Alfonso Sleepy Hollow 6:55.20
38 Erin Locascio White Plains 7:01.70
Varsity Girls 300 Meter Dash
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
1 Jen Clayton Suffern 40.61
2 Brie Roller Lakeland/Panas 42.05
3 Shamika Mindingall Mt. Vernon 42.28
4 Sarah Bowens Suffern 43.79
5 Jessica Brown Spring Valley 43.86
6 Yasmin Dasilva Suffern 44.19
7 Carolina Casin-Silva Lakeland/Panas 44.60
8 MacKenzie McIndoe Clarkstown North 44.79
9 Brittany Cocchieri Suffern 44.97
10 Lauren Ryan North Rockland 45.34
11 Carrie Small North Rockland 45.36
12 Caroline Eicher Pelham 45.43
13 Myla Allen Mt. Vernon 45.53
14 Siobhan Phaire Suffern 46.23
15 Soraya Theard Suffern 46.37
16 Julie Conway Suffern 46.85
17 Brynn Condy Pelham 47.23
18 Hunter Harrow Suffern 47.45
19 Jennifer Massenat Spring Valley 47.72
20 Shantay Beccan Mt. Vernon 47.73
21 Claudia Hilario North Rockland 47.78
22 Dana Riccardi Eastchester 48.68
23 Noemie Bechu North Salem JJCR 48.97
24 Amber Lacey Mt. Vernon 49.10
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
=====================================================
Team Time
=====================================================
1 Suffern 10:15.50
1) Sami Randazzo 2) Ally Liso
3) Tara Nuccitelli 4) Sarah Adler
2 New Rochelle 10:33.00
3 Brewster 10:36.10
4 White Plains 10:41.70
5 Pelham 10:47.20
6 Lakeland/Panas 10:51.40
7 Somers 11:00.20
8 Yorktown 11:00.80
9 Clarkstown North 11:06.50
10 North Rockland 11:14.90
11 Suffern 11:20.60
12 Port Chester 11:31.40
13 Somers 11:37.30
14 White Plains 11:45.30
15 Beacon 12:12.60
16 White Plains 12:28.40
17 Somers 12:31.20
18 Suffern 12:54.40
19 Ramapo 13:35.70
Varsity Girls 4x200 Meter Relay
=====================================================
Team Time
=====================================================
1 Woodlands 1:49.95
2 Spring Valley 1:51.40
3 Ramapo 1:54.31
4 Pelham 1:55.59
5 Sleepy Hollow 1:56.15
6 Somers 1:56.53
7 Suffern 1:56.97
8 Mt. Vernon 2:00.33
9 Yorktown 2:00.62
10 North Rockland 2:01.88
11 Pelham 2:03.43
12 Eastchester 2:03.56
13 Scarsdale 2:03.60
14 Suffern 2:05.27
15 Eastchester 2:05.79
16 Clarkstown North 2:06.45
17 Ardsley 2:06.95
18 North Salem JJCR 2:09.43
19 New Rochelle 2:09.79
20 New Rochelle 2:10.15
21 Scarsdale 2:10.85
22 Brewster 2:12.00
23 Suffern 2:12.84
24 Somers 2:13.24
25 Scarsdale 2:13.49
26 Eastchester 2:17.32
27 Mt. Vernon 2:19.15
28 Eastchester 2:20.77
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
=====================================================
Team Time
=====================================================
1 North Rockland 4:17.90
1) Kristen Walsh 2) Emily Hylas
3) Melissa Carey 4) Olivia Ohanian
2 White Plains 4:32.80
3 Suffern 4:33.30
4 Ramapo 4:38.20
5 Lakeland/Panas 4:39.40
6 New Rochelle 4:40.20
7 Ardsley 4:44.80
8 North Rockland 4:45.60
9 Somers 4:52.00
10 White Plains 4:58.00
11 Yorktown 5:21.30
12 White Plains 5:24.60
Varsity Girls 55 Meter Dash Trials
======================================================================
Name Yr Team Time H#
======================================================================
1 Shilesha Johnson Spring Valley 7.27 3
2 Tori Alexander Beacon 7.30 2
3 Tanaya Yarde Mt. Vernon 7.36 4
4 Bergelie Louis Ramapo 7.54 2
5 Christina Hamilton New Rochelle 7.62 3
6 Gillian Berger Sleepy Hollow 7.68 2
7 Kenina Bonner Mt. Vernon 7.73 4
7 Tyler Peterkin North Rockland 7.73 2
9 Carissa Leonardi Lakeland/Panas 7.80 1
10 Bria Christian Woodlands 7.83 4
11 Synthia Moise Ramapo 7.84 1
12 Angela Pierre Suffern 7.88 4
13 Robbi Rogers Mt. Vernon 7.91 3
14 Madeline Rosenberg Scarsdale 7.96 5
15 Antuanette Anglon Spring Valley 7.97 6
16 Jounia Sara Sainte-Juste Ramapo 7.98 3
17 Kheiyasa Carter Valhalla 8.06 2
17 Natasha Perry North Rockland 8.06 3
19 Robyn Forrest 12 Albertus 8.13 3
20 Katy Kleinberg Somers 8.14 3
21 Kim Walsh Somers 8.16 1
22 Jazmin Acosta Port Chester 8.21 1
23 Ali Fischbein Pelham 8.26 12
23 Dana Lyttle Mt. Vernon 8.26 6
25 Gabrielle Cellante Sleepy Hollow 8.28 12
26 Kendall Pousseau Ramapo 8.30 1
26 Yanique Conie Woodlands 8.30 4
28 Kara Jones Lakeland/Panas 8.33 1
29 Diana Desir Spring Valley 8.34 6
29 Gabrielle Maldonado Sleepy Hollow 8.34 3
31 Yakimah Aldeus Ramapo 8.37 8
32 Lisanette Schwab Sleepy Hollow 8.38 7
33 Carli Finamore Pelham 8.42 13
33 Laura Pironi Yorktown 8.42 7
35 Natalia Graca Pelham 8.46 10
36 Annie Brunanche Spring Valley 8.47 8
37 Alexa Jimenez Valhalla 8.48 9
38 Briana Barca Eastchester 8.51 10
39 Kennishah Phillip Woodlands 8.53 10
39 Diamond Dorn New Rochelle 8.53 4
41 Roberta Shortell Sleepy Hollow 8.55 1
42 Carole Rosenberg Scarsdale 8.57 2
43 Helen Tolan North Salem JJCR 8.58 6
44 Yvonne Montinat Spring Valley 8.59 6
45 Brianne Murphy Suffern 8.64 4
46 Kerry Mulcahy 9 Albertus 8.66 2
47 Kim Lewis Ardsley 8.68 6
48 Rolanda Charleus Ramapo 8.74 2
49 Andrea Shirocky Pelham 8.78 9
50 Jessica Goldman Suffern 8.84 14
51 Noeli Dominguez Sleepy Hollow 8.87 13
51 Unknown Unknown Sleepy Hollow 8.87 9
53 Yourie Floriant Ramapo 8.88 8
54 Amanda Taselaar Scarsdale 8.89 1
55 Molly Caccic Ardsley 8.93 5
56 Sarah Guy Spring Valley 8.94 4
57 Breanne Tuohy Sleepy Hollow 8.95 13
58 Alexandra Coletti Lakeland/Panas 8.98 14
59 Mayerlin Nunez Sleepy Hollow 9.00 11
59 Unknown Unknown Sleepy Hollow 9.00 10
61 Lucie Couillard North Salem JJCR 9.02 7
62 Lizzy Dobbin Eastchester 9.03 9
63 Uche Emili Clarkstown North 9.06 9
64 Mai Nitta Scarsdale 9.07 11
65 Skarlen Valentin Sleepy Hollow 9.08 8
65 Natasha Frances Lakeland/Panas 9.08 6
67 Elizabeth Braddy Sleepy Hollow 9.09 13
68 Sharyon Williams Mt. Vernon 9.10 11
69 Barbara Paulus Eastchester 9.12 13
70 Camille Silva Eastchester 9.13 15
71 Jodie Lawrence Mt. Vernon 9.14 5
72 Aila Gomi Ardsley 9.19 8
72 Kristy Delango North Rockland 9.19 9
74 Alexis Birrittella Sleepy Hollow 9.21 7
75 Emma Conroy Ardsley 9.22 10
76 Amanda Srere Eastchester 9.27 5
77 Cassandra Torres Sleepy Hollow 9.28 5
78 Becca Joseph Ardsley 9.29 11
79 Christina Correia Lakeland/Panas 9.30 5
80 Cristina Alston Mt. Vernon 9.32 8
81 Genesis Martinez Sleepy Hollow 9.33 13
82 Ashley Hugh Pelham 9.35 11
83 Leah Cooperman Scarsdale 9.36 12
84 Chelsea Kay North Salem JJCR 9.39 11
85 T'Jorne Rouse Mt. Vernon 9.41 10
86 Maheen Ahmed Yorktown 9.42 15
86 Anika Anderson Mt. Vernon 9.42 9
88 Manoucheka Delmas Ramapo 9.50 14
88 Morgan Bevil Eastchester 9.50 11
90 Claire Schumacher Eastchester 9.54 13
91 Valerie Zivan Lakeland/Panas 9.57 7
92 Kendell Willis North Rockland 9.60 7
93 Brittany McGovern North Salem JJCR 9.65 5
93 Valerie Genovese Clarkstown North 9.65 10
95 Jamie Malynn Pelham 9.69 12
96 Yomary Rodriguez Sleepy Hollow 9.70 14
97 Mellissa Villalba Eastchester 9.72 15
98 Alexa Minogue North Rockland 9.77 8
99 Mia Monkivuc Ardsley 9.79 12
100 Myra Zhinin Lakeland/Panas 9.88 12
101 Kibret Watkins Mt. Vernon 9.90 7
102 Priya Lasrado North Rockland 9.92 6
103 Mariana Toure Sleepy Hollow 9.97 15
104 Diana Paccha Sleepy Hollow 10.01 12
105 Felice Seagall Ardsley 10.03 14
106 Kristen Sorgi Eastchester 10.05 7
107 Megan Capurso Lakeland/Panas 10.17 11
108 Natalie Reddy North Salem JJCR 10.19 10
109 Ayaha Yamazaki Eastchester 10.41 12
110 Emma Stein Ardsley 10.67 13
111 Tamara Vasquez Sleepy Hollow 10.76 5
112 Arielle Chraim Sleepy Hollow 10.84 14
113 Emma Ryan Lakeland/Panas 11.14 8
114 Stephanie Henry Port Chester 12.83 9
Varsity Girls 55 Meter Dash Finals
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
115 Shilesha Johnson Spring Valley 7.22
116 Tanaya Yarde Mt. Vernon 7.28
117 Tori Alexander Beacon 7.29
118 Gillian Berger Sleepy Hollow 7.51
119 Christina Hamilton New Rochelle 7.64
120 Bergelie Louis Ramapo 7.68
121 Tyler Peterkin North Rockland 7.76
Varsity Girls 55 Meter Hurdles Finals
===================================================================
Name Yr Team Time
===================================================================
1 Diana Sainvil Woodlands 8.71
2 Sarah Bowens Suffern 8.98
3 Jessica Goldberg New Rochelle 9.34
4 Jocelyn Almodovar Somers 9.39
5 Christina Ruane Pearl River 9.57
6 Yasmin Dasilva Suffern 9.65
7 Lauren Ryan North Rockland 9.88
8 Melissa Mangual North Rockland 10.28
Varsity Girls Shot Put
===================================================================
Name Yr Team Mark
===================================================================
1 Natasha Graham New Rochelle 38-5
2 Ashai Mclean New Rochelle 34-5.25
3 Regina Raglan New Rochelle 32-7
4 Kristine Zmuidins Somers 32-2.25
5 Afua Adjei-Brenyah Ramapo 30-8.75
6 Jodie Lawrence Mt. Vernon 30-6.5
7 Desiree Roberts Suffern 29-11.75
8 Margaret Moore Pearl River 29-10.25
9 Kathleen Perez Sleepy Hollow 29-2.5
10 Natalia Poljak Brewster 28-4.75
11 Yasha Stine Somers 28-3.25
12 Imani Lawrence Mt. Vernon 28-2.5
13 Christie Civetta Scarsdale 28-1
14 Kimberly Lauture North Rockland 27-7.5
15 Yanique Conie Woodlands 27-0
16 Jamie Degennaro Pearl River 26-11.75
17 Uche Emili Clarkstown North 26-11
18 Bernie Christophe North Rockland 26-9.5
19 Stacey Fischer Clarkstown North 26-7.5
20 Bryana Roberts Suffern 26-7.25
21 Natalya Jones Woodlands 26-5.75
22 Noreen Jordan Pearl River 26-0.5
23 Jen Walpole Tappan Zee 26-0.25
24 Denashia Garrett Beacon 25-7.25
25 Alyssa Huber Somers 25-0.5
26 Toni Pjetri Suffern 24-6.5
27 Stephanie Nelson North Rockland 24-3
28 Jade Lupas Haldane 24-3
29 Chante Thompson Spring Valley 24-0.5
30 Audrey Lew Ardsley 24-0.5
31 Kerianne Lynch Clarkstown North 23-9.75
32 Arielle Cruz Ardsley 23-8.75
33 Lea Manitaras Nanuet 23-1.5
34 Cynthia Watt Mt. Vernon 23-0.5
35 Sara Ferdilus Ramapo 20-6
36 Niyah Booker Beacon 18-1.25
37 Tara Hansen Nanuet 18-0.5
38 Amanda Frey Scarsdale 17-11
39 Devon Smith White Plains 17-9
40 Natalie Reddy North Salem JJCR 17-3.5
Varsity Girls Long Jump
===================================================================
Name Yr Team Mark
===================================================================
1 Christina Hamilton New Rochelle 16-8.75
2 Tori Alexander Beacon 16-2.5
3 Jamie Etkind Clarkstown North 15-6.75
4 Tyler Peterkin North Rockland 15-2
5 Tanaya Yarde Mt. Vernon 15-1.25
6 Lexus Harney Mt. Vernon 14-8
7 Luz Viana North Rockland 14-6.5
8 Ally Tschinkel Brewster 14-1
9 Jessica Liberatore Somers 14-0.75
10 Monique Jordan Ramapo 14-0
11 Asia Waters Woodlands 13-10.75
12 Nadika Bhumnarain Yorktown 13-9
13 Jennifer Massenat Spring Valley 13-8
14 Laura Lutzker Scarsdale 13-6.75
15 Cleo Palmer-Poroner Scarsdale 13-6.25
16 Danielle Russell North Rockland 13-5
17 Deandra Lubin Ramapo 13-3
18 Fabienne Theard Suffern 13-1.75
19 Elena Bergomi Ardsley 13-1.5
20 Sarah Guy Spring Valley 12-8.25
21 Kristin Martinez Clarkstown North 12-8
22 Amber Lacey Mt. Vernon 12-6.5
23 Nathalie Soltau New Rochelle 12-3.25
24 Nicole Heuer Ardsley 12-1.5
25 Jackie Hecker Beacon 12-1
Varsity Girls Triple Jump
===================================================================
Name Yr Team Mark
===================================================================
1 Amanda Connell Tappan Zee 33-1.5
2 Jamie Etkind Clarkstown North 32-11
3 D'Janet Ahyoung North Rockland 32-2.5
4 Samantha Gabriel Spring Valley 32-0.25
5 Michelle McCrae Mt. Vernon 31-11.5
6 Jasmine Lockwood North Rockland 31-5.5
7 Ally Tschinkel Brewster 31-0.25
8 Daneille Brown New Rochelle 30-7.5
9 Ashai Mclean New Rochelle 30-2
10 Melissa Mangual North Rockland 30-2
11 Natalia Poljak Brewster 29-11
12 Sophie Sylla Ardsley 29-10.5
13 Amanda Eckerle North Rockland 29-9.5
14 Shannon Kay Clarkstown North 29-4.75
15 Asia Waters Woodlands 29-2
16 Dyiamond Grant Woodlands 28-10.5
17 Kristin Martinez Clarkstown North 28-5.75
18 Jenna Libson Ardsley 28-5.75
19 Lindsey Craig Somers 27-11.25
20 Audrey Lew Ardsley 26-8
21 Marisa Mazart Suffern 25-9
Varsity Girls High Jump
===================================================================
Name Yr Team Mark
===================================================================
1 Amira Yeiser New Rochelle 5-0
2 Laura Lutzker Scarsdale 4-9
3 Hannah DeMartino Nanuet 4-9
3 Marisabel Alonso Clarkstown North 4-9
3 Alex Hunter Ardsley 4-9
6 Jessica Goldberg New Rochelle 4-9
7 Margaret Moore Pearl River 4-6
7 Aislinn Cronin Ardsley 4-6
7 Lindsey Craig Somers 4-6
10 Jessica Liberatore Somers 4-6
11 Alexa Piccoli Valhalla 4-3
11 Yvonne Montinat Spring Valley 4-3
13 Cleo Palmer-Poroner Scarsdale 4-3
13 Natanelle Germain Spring Valley 4-3
15 Nicole Kenneally Nanuet 4-3
16 Rebecca Bertels Somers 4-0
Varsity Girls Pole Vault
===================================================================
Name Yr Team Mark
===================================================================
1 Kelly Fischer Tappan Zee 9-0
2 Aileen Vunk North Rockland 7-6
3 Amanda Castro New Rochelle 7-6
4 Stormie Velardo-Hamill Lakeland/Panas 7-6
5 Alexa Slutsky Suffern 6-0
5 Sam Persic Somers 6-0
7 Molly Leopold New Rochelle 6-0
7 Morgan Hall Suffern 6-0
Varsity Girls 1500 Meter Race Walk
====================================================================
Name Yr Team Time
====================================================================
1 Crosby Tillman Somers 7:27.30
2 Amanda Borok Yorktown 8:10.20
3 Sarah Appelbaum Lakeland/Panas 8:24.80
4 Dorothy Belony New Rochelle 8:36.90
5 Meridith Nolan Yorktown 8:43.50
6 Kimberly Tigre Lakeland/Panas 8:56.30
7 Angel Tinnirello White Plains 8:57.70
8 Emily Cohen Suffern 9:15.40
9 Sheena Maldonado New Rochelle 9:31.40
10 Susan Li Suffern 9:32.30
11 Olivia Myers Somers 9:33.70
12 Kristy LiCursi Somers 9:34.40
13 Allison Greany Suffern 9:50.80