Bloomfield High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.19 | Terry Miller | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
7.92 | Jahmiha Lindo | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
7.98 | D'jior Delisser | 21st | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
44.07 | Shante Brown | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
45.36 | Elicia Colon | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
45.90 | Jahmiha Lindo | 13th | Finals H3 | Complete Results | |
600 Meter Run | |||||
1:38.10 | Jillian Mars | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1:47.35 | Jadyn Gibson | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
55 Meter Hurdles | |||||
9.54 | Elicia Colon | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
11.27 | Johniece Jones | 28th | Finals H3 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:45.17 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:12.41 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:36.72 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Jania Sutherland | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | D'jior Delisser | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Johniece Jones | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-0.5 | Shenequa Campbell | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
15-4 | Nikeya Registe | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
14-11 | Damani Reynolds | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-8 | Alliya Boothe | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
33-3.5 | Otisha Williams | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
26-0 | Chanse Brown | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.72 | Jaylon Nealy | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
6.84 | SB | Anthony Simpson | 5th | Finals H2 | Complete Results |
7.17 | Michael Raiford | 28th | Finals H3 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
36.77 | Shakur Hill | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
37.24 | Kyamli Hay | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
37.38 | SB | MALCOLM BECKFORD | 4th | Finals H2 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:32.71 | Ray Herbert | 13th | Finals H3 | Complete Results | |
1:34.70 | Thabiti Bass | 21st | Finals H5 | Complete Results | |
1:38.72 | Tyler Wesley | 34th | Finals H6 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:24.78 | SB | Robert Turner | 44th | Finals H4 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
8.60 | Dante Montague | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
8.64 | Sephton Reid | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
8.79 | Chaddane Williams | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.53 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:32.51 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:01.36 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:25.60 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Sean Dixon-Bodie | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5-8 | Chaddane Williams | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-6.5 | Anthony Simpson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
21-5.5 | Sean Dixon-Bodie | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
19-6.5 | Korey Steele | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
51-4.5 | Nick Campbell | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
49-3 | Aaron Williams | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
40-9 | Moeth Gonzalez | 12th | Finals H1 | Complete Results |